ЛІТО-ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ВІДПОЧИНОК

calendar 1     

      На вулиці спека, хтось думає про відпочинок, хтось дбає про майбутній урожай, але хочу нагадати й про іншу важливу подію - вибори до Верховної Ради України. Якщо, хтось ще не знає, повідомляю: 21 липня відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Вашого вибору і рішення так трепетно чекають дуже багато гідних людей - кандидатів. Вибирати будемо по двох виборчих бюлетенях. Один буде пропорційний, тобто партійний, а другий мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому список громадян, які виявили бажання служити Вам в якості народного депутата від нашого виборчого округу №191, до якого входять: м.Старокостянтинів, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський, Старокостянтинівський, Старосинявський райони .

    Як зробити свій вибір і чим голосувати Вам розкажуть кандидати й агітатори, куди подіти бюлетені - розкажуть члени виборчої комісії. А я Вам розповім про Ваше майбутнє перед виборами.

     Отже днів за десять до дня голосування Вам принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо Вас запросили і Ваші прізвище, ім'я, по батькові вказані правильно - значить все у Вас добре! А якщо Вас не запросили - це привід прийти самому і не комплексувати, що мовляв не кликали. Ні навпаки, Вас радо чекають навіть у вихідні дні або Ваша дільнична комісія або ми - відділ ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету міської ради. Ми знаходимося в будівлі школи №1 (тильна сторона). Приходити потрібно з паспортом. По телефону інформації не надаємо.

     На виборчих дільницях з 10 липня перебуватимуть попередні списки виборців, з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців (до нас) із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. Але не поспішайте викреслити будь-кого просто так. До Вашої заяви необхідно додати документи (копії документів), які підтверджують зазначені в заяві відомості. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п'ять днів до дня голосування, а саме до 15 липня (включно).

     Інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців також можна перевірити в особистому кабінеті на сайті Центральної виборчої комісії. Але хочу зауважити, що свої персональні дані необхідно вказувати згідно з паспортом.

     Якщо ви їдете на відпочинок, у відрядження або з інших причин не можете проголосувати за місцем своєї реєстрації, то ви можете змінити місце свого голосування без зміни виборчої адреси. На сьогодні ЦВК максимально спростила цю процедуру. Відтепер виборцю достатньо подати до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців письмову заяву, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України – військовослужбовців таким документом також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

    Проведення процедури тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси не передбачає подання виборцем до органу ведення ДРВ будь-яких документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця його голосування, або внесення ним плати.

    Важливо! Знати адресу, або номер виборчої дільниці, там де ви хочете проголосувати. З розташуванням виборчих дільниць можна ознайомитись на сайті Державного реєстру виборців. Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування до відділу ведення Державного реєстру виборців можливо не пізніш ніж за п’ять днів до дня голосування, тобто до 15 липня 2019 року включно. Пам’ятати,  якщо ви змінили місце голосування на інший виборчий округ, то отримаєте лише бюлетень для голосування за партійними списками.

     Отже, задля запобігання створення черг та інших незручностей закликаємо виборців не зволікати із візитом та по можливості не відкладати на останній день подання заяви.